Направете запитване

4 трика за лесна изрядност с фармацевтичните стандарти

4 трика за лесна изрядност с фармацевтичните стандарти

21 януари 2024

Фармацевтичните компании имат ангажимент за съотвествие с куп стандарти и често това може да ги разсейва от основната им цел - да са ефективни и печеливши.

Понякога те са като акробати, които балансират между разновидностите на добрите фармацевтични практики GxP.

Казано накратко, всички те (GMP, GLP, GCP, GDP и т.н.) целят гарантирането на качеството, безопасността и ефективността на фармацевтичните продукти.

 

Фармацевтичните компании трябва не само да спазват GxP стандартите, но и да го докажат в случай на одит.

А какво иска всяка една компания? 

Да е ефективна и печеливша. 

 

Често при одит трябват десетки или стотици човекочасове работа за привеждане в съответствие. За определен период от време се налага да се спре да се мисли за бизнес и всички усилия на екипа да се насочат към одита. А ако няма въведени системи за управление на информация и процеси, при проверка може да се окаже, че компанията не отговаря на изискванията на регулаторните стандарти. 

 

Има 4 трика за гарантиране на спокойствие. 

Които водят до 4 резултата, от които бизнесът има нужда:

 

  1. Стотици спестени часове за справки - всичко става с няколко клика и за минути.
  2. Намален разход за човешки ресурс - екипът ви може да се концентрира върху рентабилни дейности, а не административна работа.
  3. Увеличени приходи заради в пъти по-високата ефективност.
  4. Пълна изрядност с фармацевтичните стандарти при управление на качеството във всеки един момент.

 

 

Ето как може да се гарантира, че GxP съответствието се управлява ефективно и е доказуемо за секунди:

 

1. Поддържане на изрядна документация

Документооборотът и неговото управление са предизвикателство за всяка компания, а в допълнение, като фармацевтична компания, вие имате изискването да съхранявате данни за продуктите и изследванията за дълги периоди от време. Това означава, че ви е необходимо да съхранявате, систематизирате документацията и да можете да правите бързи справки.

 

2. Управление и контрол 

Необходимо е без особен ресурс да се постигате управление на проектите и качеството, да се следи работата на екипите, задачите им и техния статут, развитието по процеси и всеки друг елемент от дейността на компанията. 

 

3. Проследимост 

За всички ръководители е важно да са наясно какво се случва в компанията във всеки един момент. За целта е необходима лесна проследимост и бързи справки и отчети, с които да се гарантира яснота за процесите, задачите, финансите и моментното състояние на компанията.

 

4. Сигурност    

Загубата на информация за добрите фармацевтични практики е немислима. Всички документи и данни трябва не само да се съхраняват, но и да са в пълна безопасност във всеки един момент. Тази сигурност е необходима не само за спокойствие, а и за гаранция, че бизнесът никога няма да прекъсне по технически причини.

 

Всичко това звучи като много работа и немалко човешка сила.

 

Екипите, които се занимават със съответствие на стандартите, често не разбират от ИТ казуси. А ИТ екипът може би пропуска да се поинтересува от съответствието? При такива сложни и разнообразни изисквания е трудно да се разчита само на човешки ресурс. Скъпо е. И е възможно да се допуснат грешки. 

 

Затова е препоръчително да се използва решение за фармацевтични компании, с което подготовката за одит може да отнема няколко часа, а не седмици човешки труд и доста притеснения. 

 

Подобни публикации

Какво е ERP и има ли почва в моята фирма?
Какво е ERP и има ли почва в моята фирма?

И така имаме нелеката задача ние да напишем, а вие да получите достатъчно ясно обяснение на въпросите „Какво е ERP?” и „Имам ли нужда от ERP?”. Без да конкурираме оригиналното издание от 1867г. на „Война и мир“. Преди да се впуснем в дълбокото, ще трябва да направим едно стратегическо отстъпление и да внесем малко повече обяснения за понятието ERP. Около 70% от запитванията, които получаваме, са за ERP система. Но едва 20% реално търсят такъв тип бизнес софтуер. Причината, според нас, се корени основно в концепцията „Щом е бизнес софтуер, значи е ERP“. По подобие на марките Xerox и Hoover, ERP се е превърнало в нарицателно за всякакъв тип софтуер, който управлява бизнес процеси на една компания. Съответно награждаваме всяка една система с тази титла. И в този контекст въпросът „Какво е ERP?“ наподобява „Какво е кола“.

19 февруари 2025

Софтуер за управление на бизнеса | Решението, което ще трансформира Вашия бизнес
Софтуер за управление на бизнеса | Решението, което ще трансформира Вашия бизнес

Управлението на един бизнес може да се сравни с оркестър, а в този случай софтуер за управление на бизнеса е диригентът. Истината е, че това сравнение е повече от релевантно. Все пак, в един оркестър, ако всички музиканти са добре ръководени и свирят в синхрон, резултатът е прекрасна симфония. Какво се случва обаче, когато координацията липсва? Вместо симфония да гали слуха ни, едно скрибуцане ни лази по нервите.. Ето защо ефективният софтуер за управление на бизнеса е толкова важен – той е “диригентът”, който обединява Вашите процеси и отдели в хармонично единно цяло. На пазара се предлага голямо разнообразие от подобни решения и за да изберете своето, помага да сте наясно кои от тях могат да Ви свършат работа. Много често получавате софтуер като готово решение, към който трябва да се нагодите някак. Когато реалността е, че секи бизнес има своите уникални нужди и предизвикателства и универсалните решения рядко са достатъчни.

12 февруари 2025

Колко часа работа можем да спестим със система за документооборот?
Колко часа работа можем да спестим със система за документооборот?

Офиси, пълни с класьори и папки, никаква следа от модерни технологии или система за документооборот. Тишина, нарушавана от удара на печати и/или разгръщане на купища книжа в търсене на точния документ. И това е само един документ от многото, за които чакат опашки от хора на няколко гишета. И така ден след ден. Монотонност, способна да убие ентусиазма на всеки. Това ли е картината, която изплува в съзнанието ви, когато чуете термина “документооборот”?

09 декември 2024