Направете запитване

4 трика за лесна изрядност с фармацевтичните стандарти - GMP стандарт и GxP стандарт

Заглавно изображение на блог статия за фармацетвични стандарти и спазването им с бизнес софтуер

21 януари 2024

Фармацевтичните компании имат ангажимент за съответствие с куп стандарти (например, GMP стандарт и GxP стандарт) и често това може да ги разсейва от основната им цел - да са ефективни и печеливши.

Фармацевтичните компании имат ангажимент за съответствие с куп стандарти (например, GMP стандарт и GxP стандарт) и често това може да ги разсейва от основната им цел - да са ефективни и печеливши.

 

Понякога те са като акробати, които балансират между разновидностите на добрите фармацевтични практики GxP.

 

Казано накратко, всички те (GMP стандарт, GLP, GCP, GDP и т.н.) целят гарантирането на качеството, безопасността и ефективността на фармацевтичните продукти.

 

 

GMP и GxP стандарта за фармацевтичните компании

А защо е нужно да е в съответствие с тези стандарти (GMP стандарт и GxP стандарт)? 


 

Отговорът е, че всеки бизнес иска да е  и печеливш, но и да отговаря на всички нормативни изисквания и да има лесен механизъм и управление на процесите за неговото съществуване.

 

Често, при одит трябват десетки или стотици човекочасове работа за привеждане в съответствие. За определен период от време се налага да се спре да се мисли за бизнес и всички усилия на екипа да се насочат към одита. 

 

А ако няма въведени системи за управление на информация и процеси, при проверка, може да се окаже, че компанията не отговаря напълно на изискванията на регулаторните стандарти, включително тези два - GMP стандарт и GxP стандарт . 

 


Има 4 трика за гарантиране на спокойствие и съответствие с GMP стандарт и GxP стандарт 


 

Точно тези 4 хитрини не само водят до пълно съответствие със стандарти като GMP стандарт и GxP стандарт, но и водят до резултатите, към който бизнеса се стреми. 
 

  • Стотици спестени часове за справки - всичко става с няколко клика и за минути.
  • Намален разход за човешки ресурс - екипът ви може да се концентрира върху рентабилни дейности, а не административна работа.
  • Увеличени приходи заради в пъти по-високата ефективност.
  • Пълна изрядност с фармацевтичните стандарти (част, от които GMP стандарт и GxP стандарт) при управление на качеството във всеки един момент.

 

Ето как може да се гарантира, че GxP съответствието се управлява ефективно и е доказуемо за секунди:

 

 

1. Поддържане на изрядна документация за съответствие с GMP стандарт и GxP стандарт

Документооборот и неговото управление са предизвикателство за всяка компания, а в допълнение, като фармацевтична компания, вие имате изискването да съхранявате данни за продуктите и изследванията за дълги периоди от време. 

 

Това означава, че ви е необходимо да съхранявате, систематизирате документацията и да можете да правите бързи справки.

 

2. Управление и контрол 

Необходимо е без особен ресурс да се постигате управление на проектите и качеството, да се следи работата на екипите, задачите им и техния статут, развитието по процеси и всеки друг елемент от дейността на компанията, за да бъде гарантирана изрядността, свързана с GMP стандарт и GxP стандарт. 

 

3. Проследимост 

За всички ръководители е важно да са наясно какво се случва в компанията във всеки един момент. За целта е необходима лесна проследимост и бързи справки и отчети, с които да се гарантира яснота за процесите, задачите, финансите и моментното състояние на компанията.

 

4. Сигурност, гарантираща съответствие с GMP стандарт и GxP стандарт    

Загубата на информация за добрите фармацевтични практики е немислима. Всички документи и данни трябва не само да се съхраняват, но и да са в пълна безопасност във всеки един момент. 

 

Тази сигурност е необходима не само за спокойствие, а и за гаранция, че бизнесът никога няма да прекъсне по технически причини.


 

Всичко това звучи като много работа и немалко човешка сила.


 

Екипите, които се занимават със съответствие на стандартите, често не разбират от ИТ казуси. А ИТ екипът може би пропуска да се поинтересува от съответствието? При такива сложни и разнообразни изисквания е трудно да се разчита само на човешки ресурс. Скъпо е. И е възможно да се допуснат грешки. 


 

Затова е препоръчително да се използва решение за козметика и фармация, с което подготовката за одит може да отнема няколко часа, а не седмици човешки труд и доста притеснения. 


 

А за гарантирано качество на решението, което ще получите, можете да се свържете с нас от nZoom!


 

 


 

Избражение, показващо, че във фармацевтичната индустрия бизнес софтуер може да помогне за спазване на регулаторните изисквания

Значението за фармацевтичната индустрия


 

Фармацевтичната индустрия е сложен механизъм, при който има редица етапи от производствения процес и регулации за гаранции за качествен краен продукт. 
Ръчното управление на документацията и процесите е предпоставка за появи на грешки и пропуски, а с това и повече пропуснати ползи. 

 

Когато става въпрос за регулаторни изисквания като GMP стандарт и GxP стандарт, това са само част от много важните аспекти. Истината е, че дигитализацията все повече се превръща в необходимост, която води до конкурентно предимство и не на последно място - до спокойствие. Дигиталните решения винаги внедряват своевременно всички изменения в регулациите и следят всички нови изисквания, които стават все по-строги.


 

Замислете се какво ще се случи, ако Ви предстои внезапен одит. Всичко трябва да бъде проверено - документация, процеси и спазване на гореспоменатите стандарти. 


 

Без ясна система за управление ще настъпи хаос. Това означава губене на време, дни допълнителна работа и загуба на фокус от основната ви дейност. 


 

Компаниите, които решат да автоматизират процесите си в съответствие със стандартите, предприемат дългосрочна инвестиция в своето развитие. 


 

В наши дни, промени настъпват ежедневно и способността да реагираме навреме е това, което ни прави конкурентноспособни.

Подобни публикации

До 50 000 лв. безвъзмездно финансиране за дигитализация на бизнеса

В ерата на дигиталната трансформация всяка инвестиция в технологии е инвестиция в устойчив растеж. А финансирането по евро проекти е чудесна възможност да се направи тази инвестиция, без това да натежи на бизнеса. Сега българските микро и малки предприятия имат реален шанс да преминат на следващо ниво чрез програмата „Дигитализация на предприятията 2021–2027“, която предоставя до 50 000 лв. безвъзмездна помощ за внедряване на бизнес софтуер, автоматизация на процеси и киберсигурност. А кой би отказал 50 000 лв. безвъзмездно финансиране за бизнеса, особено ако това ще доведе до по-висока конкунрентноспособност. nZoom предлага готови, одобрени и доказани решения, с които да преминете през целия процес – от планиране до реализация. В следващите редове ще откриете всичко, което трябва да знаете –по теми и като отговори на реални въпроси, които бизнесът задава днес.

09 юли 2025

Какви са предизвикателствата и как nZoom ще ви помогне да отговорите на изискванията
Преходът към еврото: Какви са предизвикателствата и как nZoom ще ви помогне да отговорите на изискванията

От 1 януари 2026 г. очакваме България официално да стане 21вата страна-член на еврозоната. За бизнеса това означава не само нова валута, но и конкретни законови изисквания към ценообразуването, отчетността и съдържанието на издаваните документи. Допълнително предизвикателство ще бъде своевременното превалутиране на стойности и двойното обозначаване на цените в целия преходен период. В тази статия споделяме какво предстои и как нашата платформа ще отговори на новите изисквания.

02 юли 2025

Изображение на служител, объркан от голям хартиен документооборот за разлика от служител, спокоен, защото използва електронно трудово досие.
Електронни трудови досиета - защо са необходими на бизнеса

С дигитализацията на работните процеси и въвеждането на единен електронен трудов запис и електронни трудови досиета, бизнесите са изправени пред множество предизвикателства. Основният въпрос вече не е, дали да преминем към електронно управление на трудовите досиета, а как това може да се направи по възможно най-ефективния и сигурен начин. За много организации този преход е шанс да модернизират своите процеси, да намалят административната тежест и да минимизират риска от грешки. В тази статия ще разгледаме какво представляват електронните трудови досиета, какви проблеми решават и какви предимства носят на бизнеса.

27 юни 2025