Колко часа работа можем да спестим със система за документооборот?

Една система за документооборот е способна да я промени изцяло. И не, тук не става въпрос за кой знае какво иновационно откритие или някакъв лукс. Тук говорим за стратегическа необходимост. Чудите се защо? Ами защото заетите с бумащина служители и часовете, прекарани в ровене на папки и класьори, се превръщат в човешки ресурс и дни, които бизнесът губи за сметка на съществената си работа.
Един ден седмично или повече от месец годишно… изгубени сред книжата
Данни от проучване на McKinsey показват, че всеки служител губи около 2 часа дневно в търсене и четене на документи. Това са 10 часа седмично. При 5-дневна работна седмица това се равнява на цял един работен ден. При около 52 работни седмици в година - повече от месец.
Време, което би могло да бъде прекарано далеч по-ползотворно ако използват интегриран бизнес софтуер. Служителите ви могат да се фокусират върху далеч по-смислени дела, да изпитват креативността си или пък просто да се насладят на далеч по-спокойна атмосфера в офиса.
От друга страна, работа с купища документи струва и пари. Между 0,5% и 1% от фирмения бюджет се изразходва в тази посока. Не изглежда да е много, също като двата часа дневно, които служителите ви губят, нали? Но ако гледаме на тези данни сумарно за по-дълъг период от време, уви, цифрите отново няма да са в полза на бизнеса.
Решението - Софтуер за документооборот
Верни на народната мъдрост “залудо работи, залудо не стой”, с нарастващия обем от документи фирмите имат два подхода - или увеличават броя на служителите в деловодствата си, или увеличават работата на вече наетите там. И в двата случая губещият е бизнесът.
Сега си представете, че картината, описана в началото, изчезва. С помощта на система за документооборот, документите ви са само на няколко клика разстояние. Колко по-продуктивен може да бъде екипът ви? Колко време и ресурси можете да си спестите?
Съвременната система за документооборот не само спестява време, но и значително намалява риска от грешки. Грешките понякога могат да струват скъпо, особено когато говорим за бизнес.
Деловодството е звеното, в което живее информацията на бизнеса ви. nZoom ви предлага не просто софтуер за документооборот, а начин, чрез който да трансформирате работата си. Това е възможност да превърнете хаоса в организиран и лесен достъп до информация. Решението да внедрим система за управление на документооборота е начинът да спасим живота на бизнеса си. Дава ви повече и струва по-малко!
Подобни публикации

Преходът към еврото: Какви са предизвикателствата и как nZoom ще ви помогне да отговорите на изискванията
От 1 януари 2026 г. очакваме България официално да стане 21вата страна-член на еврозоната. За бизнеса това означава не само нова валута, но и конкретни законови изисквания към ценообразуването, отчетността и съдържанието на издаваните документи. Допълнително предизвикателство ще бъде своевременното превалутиране на стойности и двойното обозначаване на цените в целия преходен период. В тази статия споделяме какво предстои и как нашата платформа ще отговори на новите изисквания.
02 юли 2025

Електронни трудови досиета - защо са необходими на бизнеса
С дигитализацията на работните процеси и въвеждането на единен електронен трудов запис и електронни трудови досиета, бизнесите са изправени пред множество предизвикателства. Основният въпрос вече не е, дали да преминем към електронно управление на трудовите досиета, а как това може да се направи по възможно най-ефективния и сигурен начин. За много организации този преход е шанс да модернизират своите процеси, да намалят административната тежест и да минимизират риска от грешки. В тази статия ще разгледаме какво представляват електронните трудови досиета, какви проблеми решават и какви предимства носят на бизнеса.
27 юни 2025

Електронната трудова книжка става факт от 1 юни 2025 – какво трябва да знаем
Тази година, точно на един от най-пъстрите празници – 1 юни, правим още една важна крачка към дигитализацията на административните процеси: отпадането на хартиената трудова книжка и замяната ѝ с т.нар. Единен електронен трудов запис (ЕЕТЗ). Тази важна промяна е подготвена още с приемането на Наредбата за вписване в регистъра по заетостта от юли 2024. Какво трябва да знаем?
01 юни 2025